Úvod » Řeznické nože

Řeznické nože

Nabízíme Vám řeznické nože v následujících kategoriích.


Specifikace materiálu použitého při výrobě nožů a pracovních nástrojů od firmy ICEL.

 

NSF

Výrobek byl certifikován NSF USA. NSF International je nezávislá, nezisková nevládní organizace, která se zavazuje chránit veřejné zdraví, bezpečnost a životního prostředí. Byla založena v roce 1944 a dnes je světovým lídrem v oblasti vývoje norem
a certifikace výrobků.

 

Microban

Technologie Microban je antibakteriální ochrana pro pevné výrobky, nátěrové hmoty a vlákna. Antibakteriální ochrana Microban poskytuje výrobkům zvýšenou úroveň ochrany proti škodlivým mikrobům jako jsou bakterie a plísně, které mohou způsobit skvrny, zápach a poškození výrobku.

 

Čepele

Kované čepele

Kované čepele jsou vyráběny metodou ohřevu oceli, kterou následuje tvarování nože. Vyznačují se robustností, jsou těžší, dosahují vyšší tvrdosti a vyžadují méně ostření.

Ražené čepele

Ražené čepele jsou vyrobeny s použitím řezacího nože ve tvaru čepele a přesného  vysekávacího zařízení. Čepele jsou lehčí a mohou mít stopku „half tang“ nebo „full tang“.

Kované i ražené nože poskytují dobrý výkon, protože použitá ocel je stejného složení.

Její složení chrom, molybden a vanad zajišťuje tvrdost nad 56 ° HRC. Kromě toho vysoký obsah uhlíku a úhel broušení hran poskytují vynikající řezný výkon.

 

Ostří

Granton

Ostří Granton je navrženo tak, aby zabránilo přilepení zvláště tučnějších potravin na ostří. Umožňuje lepší výkon při řezání na velmi tenké plátky
bez jejich poškození.

Vlnité ostří

Vlnité ostří je navrženo pro snadný řez při krájení chleba, toastů, dortů a pečiva obecně. Nevyžaduje ostření a proto je vhodné pro nože používané  
v hotelových restauracích.

Pilkové ostří

Pilkové nebo zoubkované ostří má velký počet drobných bodů v kontaktu s krájeným kusem a díky tomu proniká snadněji dokonce i do tužších kusů. Nevyžaduje ostření a má dlouhou životnost.

 

Materiály rukojetí

Polyoxymethylen (POM), je pevný, rozměrově stálý materiál odolný vůči vysokým teplotám.

Polypropylen je pevný materiál odolný proti nárazům, vysokým teplotám a stárnutí.

Lifoflex je měkký materiál odolný proti vysokým teplotám a agresivním prvkům.

Nerezová ocel AISI 304 (DIN 1.4301 je vysoce odolná proti korozi, nárazu a stárnutí.

Šišamové dřevo (indický palisandr) s dobrou rozměrovou stabilitu. Jeho barva se pohybuje od tmavě fialové až po tmavě hnědou s černými žilkami.

Proflex je měkký materiál odolný proti nárazům, vysokým teplotám a stárnutí.

 

Tvary rukojetí

Jednoduchost a ergonomický design. Je vyrobena z nerezové oceli AISI 304, na které se netvoří skvrny a protiskluzová rukojeť neklouže ani při práci s mokrýma rukama.

Ergonomický design a soft touch maximalizuje komfort. Díky vstřikovanému Proflexu
a textuře má rukojeť vysokou přilnavost. Vysoký výkon a menší únavu pro
profesionály.

Rozšířený chránič prstů a ergonomický design pro extra ochranu. Díky vstřikovanému Proflexu a textuře má rukojeť vysokou přilnavost. Vysoký výkon a menší únavu pro
profesionály.

Moderní design a soft touch maximalizuje komfort. Díky vstřikovanému Proflexu a textuře má rukojeť vysokou přilnavost. Vysoký výkon a menší únavu pro
profesionály.

Tradiční design a ergonomie. Vyrobena z polyoxymetylenu (POM), je neklouzavá
i s mokrýma rukama. Dobrý výkon a méně únavy pro profesionály.

Ergonomie a moderní design pro radost z vaření. Vstřikovaný Lifoflex poskytuje měkký dotek a vysokou přilnavost. Vhodné jak pro domácí i profesionální použití.

Unikátní ergonomický design zajišťuje dokonalý úchop. Díky vstřikovanému polypropylenu se snadno udržuje a dodává do kuchyně nádech modernosti.

Ergonomie a design. Olivové dřevo z udržitelné kultury zdůrazňuje
krásu a tvar rukojeti prostřednictvím svých jedinečných žilek.

Veškeré materiály použité pro výrobu našich úchyty splňují požadavky evropských norem o bezpečnosti potravin.