ICEL

ICEL : Vkládáme hodnotu do vašich rukou


Od roku 1945 firma ICEL spoléhá na svoje dědictví a tradici, aby zachovala závazek nabízet na trh vysoce kvalitní výrobky a služby na národní i mezinárodní úrovni.
Firma ICEL od počátku investovala do strategického a udržitelného růstu a v roce 1973 začala vyvážet na zahraniční trhy, jako jsou Spojené státy, Kanada, Austrálie, Švédsko a Dánsko a dnes je zastoupena ve více než 50 zemích na různých kontinentech.

Tento úspěch byl dosažen díky schopnosti reagovat na různé požadavky trhu, flexibilitě ve výrobě vyplývající z moderních technologií, inovacím ve výrobě i materiálech a neustálé péči o kvalifikaci zaměstnanců společnosti.

ICEL nabízí širokou škálu nožů, které vyrábí v Portugalsku pomocí nejmodernějších technologií a postupů, které ve výrobě nožů existují. Některé z nich jsou unikátní, protože byly vyvinuty v rámci firmy jejími odborníky.

V této krátké prezentaci výrobního procesu začíná vše ocelí. ICEL používá německou ocel od společnosti „Thyssen Krups“. Pro výrobu nožů používáme pouze tu nejlepší ocel stupně Westhof č. 1.4116. Tato slitina oceli obsahuje chrom, molybden a vanad. Tyto přísady jsou nezbytné pro výrobu extrémně ostrých nožů a pro udržení ostrosti na dlouhou dobu bez nutnosti ostření. Prvním krokem ve výrobě je řezání ocele, která tím získává tvar nože. Na tento nejmodernější proces používá ICEL laser, nikoliv staré metody řezání ražením.

Po této první operaci přichází tepelné zpracování oceli ve tvaru čepele. Jedná se o klíčovou fázi k zajištění dlouhotrvající kvality výrobku co do odolnosti a ostrosti. V závislosti na modelu nože zajišťuje naše politika jakosti a certifikace nejpřísnější kontrolu. S výjimkou sekáčků, které potřebují jiné vlastnosti, musejí všechny nože dosahovat stupeň tvrdosti 58 HRC s tolerancí +- 1 HRC. Cokoliv se nevejde do této tolerance, je odmítnuto naším oddělením jakosti.

Dalším krokem je proces broušení. Také zde používá ICEL špičkové vybavení. Aby byly zaručeny neměnné výsledky, jsou všechny brusky robotizované. Touto cestou můžeme zaručit, že všechny nože jsou naprosto stejné a splňují naše velmi přísné parametry.

Také leštění čepelí je téměř kompletně robotizované.

Dále je zde mnoho dalších operací, které nemůžeme v zájmu zachování duševního vlastnictví popsat, protože byly vyvinuty uvnitř společnosti ICEL.

ICEL také nabízí širokou řadu rukojetí. Vyrábíme rukojeti z nerez oceli, které získali ocenění za design například ve Švédsku, dále plastové a dřevěné rukojeti. Nabízíme různé druhy plastů, které jsou díky jejich hygienickým vlastnostem nejpoužívanějším materiálem v potravinářském sektoru. PP, POM, LIFOFLEX, PROFLEX a SANTOPRENE jsou různé druhy rukojetí, které vyrábíme. Všechny tyto plasty mají výborné antibakteriální vlastnosti, ale zvláště odkazujeme na naši řadu HORECA, kterou impregnujeme substancí MICROBAN, kterou mísíme s rukojetí PROFLEX a která je 100% proti jakýmkoliv bakteriím. Rukojeti se liší v měkkosti, pocitu úchopu a ceně. K výrobě dřevěných rukojetí používáme 4 typy dřeva, Jatoba (dřevo z Brazílie), Pau Santo (dřevo z Indie), dřevo z portugalských olivovníků a dřevěné aglomeráty.

Všechny dokončovací práce na nožích ICEL jsou prováděny ručně, protože zatím žádný robot nedosáhl takové dokonalosti, jakou při dokončování požadujeme.

K potvrzení tohoto stručného vysvětlení vás můžeme informovat, že ICEL je certifikován v systémech řízení kvality a environmentálního managementu, ISO 9001 a ISO 14001. Jsme hrdí na to, že jsme byli první společností vyrábějící nože na světě, která byla certifikována v systému environmentálního managementu. Od té doby se našla pouze jedna společnost, která tento certifikát také získala.

Od roku 2013 se stává firma Řezpof, spol. s r.o. výhradním zástupcem v prodeji pracovních nástrojů pro potravinářské podniky a firmy.

Managment kvality

 

NP EN ISO 9001:2008
Systémy managementu kvality

NP EN ISO 14001:2004
Systémy managementu ochrany životního prostředí